Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

DZIEŃ MISIA W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 05.12.2019

   Miś jest najlepszym przyjacielem dzieci. Każdy maluch ma w swoim domu maskotkę z miłym i przyjemnym w dotyku futerkiem. Dlatego miło jest obchodzić z dziećmi Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie zaprosiła w dniu 26 listopada przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie na spotkanie z Misiem.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ MISIA W NAGOSZEWIE

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 05.12.2019

   25 listopada obchodziliśmy święto najbardziej lubianej zabawki dzieci – Pluszowego Misia. Z tej okazji dokładnie 25 listopada udało się zorganizować urodziny Pluszowego Misia w Filii Bibliotecznej w Komorowie. Na przyjęcie urodzinowe przybyły dzieci klasy „0” Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie wraz ze swoimi pluszakami oraz Paniami Iwoną Spinek i Danutą Ugniewską.

czytaj dalej na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 05.12.2019

Dnia 26 listopada 2019 roku bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach. Przedszkolaki z grupy”Malinek” przyniosły swoje ulubione misie, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. 

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

POKAZ ILUZJI W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 05.12.2019

    Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie w dniu 21 listopada 2019 roku, zaprosiła  najlepszych czytelników z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka oraz wszystkie dzieci z pobliskich miejscowości na pokaz iluzji w wykonaniu „Pana Magicznego”, który odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Nagoszewie.

czytaj dalej na temat: POKAZ ILUZJI W NAGOSZEWIE

PODARUJ WIERSZ - AKCJA SPOŁECZNA FUNDACJI IM. ZBIGNIEWA HERBERTA

Utworzono dnia 05.12.2019

   Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie oraz Filie Biblioteczne w Jasienicy, Jelonkach i Ugniewie wzięły udział w akcji społecznej „Podaruj Wiersz”. Biblioteki zaangażowały w akcje czytelników i uczniów z pobliskich szkół. Poprzez tę akcje czytelnicy i uczniowie podarowali sobie wzajemnie swój czas, okazali sobie wzajemną przyjaźń i wdzięczność.

czytaj dalej na temat: PODARUJ WIERSZ - AKCJA SPOŁECZNA FUNDACJI IM. ZBIGNIEWA HERBERTA

BEZPIECZNY SENIOR SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 11.10.2019

W dniu 10 października 2019 r. w Filii Bibliotecznej w Ugniewie odbyło się spotkanie grupy seniorów na temat: „Bezpieczny senior”, które poprowadził sierżant sztabowy Marcin Jeliński z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

czytaj dalej na temat: BEZPIECZNY SENIOR SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

NARODZINY KSIĄŻKI - LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 09.10.2019

„Narodziny książki”, to lekcja biblioteczna przygotowana dla uczniów klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach. Dnia 3 października 2019 roku spotkaliśmy się w Filii Bibliotecznej w Jelonkach na zajęciach, aby poznać drogę powstawania książki.

czytaj dalej na temat: NARODZINY KSIĄŻKI - LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 04.10.2019

W dniu 3 października 2019 r. grupa czterolatków z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ugniewie przybyła do biblioteki aby wziąć udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z utworami Janiny Porazińskiej oraz innym księgozbiorem bibliotecznym. 

czytaj dalej na temat: OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

JESIENNE ZABAWY W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 03.10.2019

Dnia 30 września 2019 roku spotkaliśmy się na zajęciach w Filii BIbliotecznej w Jelonkach z przedszkolakami z grupy 5-6 latków z Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach. Poznawaliśmy pory roku, dary jesieni oraz  drzewa z których jesienią spadają liście.

czytaj dalej na temat: JESIENNE ZABAWY W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

KSIĄŻKA CZY INTERNET - LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 30.09.2019

W dniu 26 września 2019r. do Filii Bibliotecznej w Ugniewie przybyli uczniowie z klasy V z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ugniewie. „ Książka czy Internet” to temat lekcji, na której uczniowie dowiedzieli się o korzyściach wynikających z czytania książek oraz o korzyściach i zagrożeniach płynących z Internetu

czytaj dalej na temat: KSIĄŻKA CZY INTERNET - LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 30.09.2019

23 września, to dzień Spadającego Liścia. My ten dzień obchodziliśmy 25 września  wraz z przedszkolakami z grupy 3 i 4 latków z Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Jelonkach. Była to pierwsza wizyta przedszkolaków w Filii Bibliotecznej w Jelonkach. Na początku pani bibliotekarka pokazała dzieciom bibliotekę i ciekawe książeczki, które mogą wypożyczać.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

PIERWSZA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 17.09.2019

13 września 2019 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej  z siedzibą w Nagoszewie po raz pierwszy odwiedziły przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Nagoszewie. Dzieci obejrzały krótką prezentację multimedialną, z której dowiedziały się co to jest Biblioteka. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

czytaj dalej na temat: PIERWSZA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

NARODOWE CZYTANIE 2019

Utworzono dnia 09.09.2019

6 września 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nagoszewce włączyła się do akcji Narodowego Czytania wspólnie czytając jedną z proponowanych lektur. Uczniowie, Nauczyciele oraz Bibliotekarki przygotowały krótkie przedstawianie na podstawie utworu pt. „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE 2019

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 297

Wszystkich: 23606