Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

OZDOBY ŚWIĄTECZNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 19.12.2018

    Adwent, to czas radosnego przygotowania do Narodzin Chrystusa. Kiedy nadejdzie Boże Narodzenie, wszyscy z niecierpliwością wyczekują pierwszej gwiazdki, aby zasiąść do uroczystej kolacji zwanej Wigilią, podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Najmłodsi, ale zapewne nie tylko czekają na Świętego Mikołaja, który przynosi prezenty.

czytaj dalej na temat: OZDOBY ŚWIĄTECZNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

JAK WAŻNE JEST DLA NAS CZYTANIE?

Utworzono dnia 19.12.2018

  13 grudnia Filię Biblioteczną w Komorowie odwiedzili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie. Klasa „0” oraz „IIb” wraz z wychowawczyniami Iwoną Spinek   i Wiolettą Kosińską przybyli do biblioteki w świetnych nastrojach. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Gminną Biblioteką Publiczną.

czytaj dalej na temat: JAK WAŻNE JEST DLA NAS CZYTANIE?

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 06.12.2018

   Miś od ponad 100 lat jest najlepszym przyjacielem dzieci. Każdy maluch ma w swoim domu przytulankę z miłym i przyjemnym w dotyku futerkiem. Dlatego fajnie jest uczcić z dziećmi Światowy Dzień Pluszowego Misia, który jest obchodzony 25 listopada. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie zaprosiła w dniu 26 listopada przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Nagoszewie na spotkanie z Misiem.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NAGOSZEWIE

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 04.12.2018

Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku również  Filia Biblioteczna w Jelonkach przyłączyła się do obchodów tego święta. 26 listopada bibliotekę odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach, aby uczcić święto misia. 

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 04.12.2018

28 listopada 2018 roku w Fili Bibliotecznej w Ugniewie odbyło się spotkanie, którego tematem były Bożonarodzeniowe tradycje. Poprowadziła je pani Lidia Biernat pracownik Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrowi Mazowieckiej. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dla wielu trwają już od początku grudnia – tworzenie kalendarza adwentowego, pieczenie pierniczków na choinkę oraz pojawiają się pierwsze refleksje nad wyborem prezentów.

czytaj dalej na temat: BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

TRADYCJE KULINARNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 23.10.2018

 16 października 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Ugniewie odbyło się spotkanie z mieszkankami Ugniewa na temat „Tradycje kulinarne – potrawy z mąki i kasz”, które poprowadziła pani Lidia Biernat pracownik Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrowi Mazowieckiej.

czytaj dalej na temat: TRADYCJE KULINARNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

PIERWSZA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 08.10.2018

Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach odwiedziły Filię Biblioteczną w Jelonkach. Była to pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece. 

czytaj dalej na temat: PIERWSZA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

NARODOWE CZYTANIE 2018 ORAZ OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 14.09.2018

W środę 12 września w Filii Bibliotecznej w Ugniewie Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie zorganizowała dwa bardzo ważne wydarzenia. Było to oficjalne otwarcie nowej siedziby Filii Bibliotecznej w Ugniewie, któremu towarzyszyła ogólnopolska akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE 2018 ORAZ OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

WAKACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 13.09.2018

Kolejne wakacje dobiegły końca a wraz z nimi zakończyły się wspólne spotkania. To już następny raz mogliśmy razem spędzić wakacje w Filii Bibliotecznej w Komorowie. Podczas cyklu siedmiu spotkań wykonywaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu oraz graliśmy w różnorodne gry edukacyjne. Dzięki intensywnie wykorzystanej każdej chwili radość cały czas gościła na twarzach uczestników. Wakacje minęły nam w mgnieniu oka. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że nie tylko komputer, telewizor czy inne konsole mogą urozmaicić wolne chwile. Również prace wykonywane własnoręcznie są bardzo przyjemne a chwile spędzane z innymi rówieśnikami są niezastąpione.

 

czytaj dalej na temat: WAKACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

„WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ” W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 05.09.2018

Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie w każdą środę wakacji odbywały się spotkania pod hasłem „Wakacje z Biblioteką”. Dzieci mogły  spędzić tu wolny czas w twórczy, przyjemny i wesoły sposób. W sumie odbyło się 7 spotkań. Różnorodność przygotowanych zajęć sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i o nudzie nie było mowy. Zajęcia organizowane przez Bibliotekę upłynęły w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze. Udało nam się udowodnić, że w Bibliotece wcale nie jest cicho i nudno! Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w „Wakacjach z Biblioteką” i zapraszamy na kolejne spotkania.

czytaj dalej na temat: „WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ” W NAGOSZEWIE

DOŻYNKI GMINY OSTRÓW MAZOWIECKA 2018

Utworzono dnia 05.09.2018

W sobotę 1 września w Starej Grabownicy odbyły się dożynki gminne. W bogatym programie znalazły się m.in. I dożynkowy wyścig rowerowy, akrobacje samolotu sportowego, stoiska z produktami regionalnymi, konkurs na najładniejszy wieniec, konkurs na najsmaczniejszą potrawę jak również prezentacja lokalnych firm. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych: wesołego miasteczka, konkursów, malowania twarzy itp.

czytaj dalej na temat: DOŻYNKI GMINY OSTRÓW MAZOWIECKA 2018

BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 04.12.2018, 15:35

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 91

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 245

W poprzednim miesiącu: 353

Wszystkich: 20723