Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

KOCIE OPOWIEŚCI, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 19.02.2018

Koty należą do jednych z najbardziej lubianych zwierząt domowych, zajmują wiele miejsca w naszych sercach, są kochane przez dzieci jak i przez dorosłych, często są bohaterami książek. Koty swoje święto w Polsce mają 17 lutego. W tym roku również Filia Biblioteczna w Jelonkach przyłączyła się do obchodów tego święta i dnia 19 lutego zorganizowała spotkanie czytelniczo-edukacyjne dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jelonkach. 

czytaj dalej na temat: KOCIE OPOWIEŚCI, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY! – SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

Utworzono dnia 19.02.2018

„My się zimy nie boimy” – tak właśnie brzmiał temat spotkania, na które w dniu 16.02.2018r. do Filii Bibliotecznej w Jasienicy przybyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jasienicy. Dzieci dowiedziały się m.in. kiedy zaczyna i kończy się zima, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie podczas zimy, co dzieje się ze zwierzętami w czasie zimy, jakie sporty zimowe można uprawiać zimą.

czytaj dalej na temat: MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY! – SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

FERIE ZIMOWE Z FILIĄ BIBLIOTECZNĄ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 26.01.2018

W związku z odbywającymi się feriami zimowymi w dniach 15-26 stycznia Filia Biblioteczna w Komorowie zorganizowała spotkania dla dzieci. Zajęcia odbywały się w poniedziałki oraz środy w godzinach 1100-1300. Podczas spotkań było wiele zabawy, radości oraz uśmiechu na twarzach dzieci.Serdecznie dziękujemy za udział w feryjnych spotkaniach! Do zobaczenia na kolejnych zajęciach organizowanych przez Bibliotekę.

czytaj dalej na temat: FERIE ZIMOWE Z FILIĄ BIBLIOTECZNĄ W KOMOROWIE

FERIE JUŻ ZA NAMI…

Utworzono dnia 26.01.2018

Ferie już za nami… W ciągu tych dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej młodzi czytelnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie. W czasie feryjnych spotkań był czas na twórcze prace plastyczne, nie zabrakło też zabaw ruchowych i integracyjnych. Jedzenie czekolady. przebijanie balonów, magiczne pudełko, gorący kapelusz czy taniec limbo to tylko niektóre z zabaw, które dostarczyły wiele radości i dobrego humoru. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną zabawę! Zapraszamy na kolejne zajęcia organizowane przez naszą Bibliotekę.

czytaj dalej na temat: FERIE JUŻ ZA NAMI…

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2017

Utworzono dnia 20.12.2017

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA OCZAMI DZIECI- SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 22.12.2017

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma różnorodnymi zwyczajami i tradycjami w naszych rodzinach. W związku ze zbliżającymi się świętami dnia 20 grudnia Filię Biblioteczną w Komorowie odwiedzili uczniowie klasy „0” wraz z Paniami Iwoną Spinek i Klaudią Kuzioła z Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie.

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA OCZAMI DZIECI- SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

O TRADYCJACH I ZWYCZAJACH BOŻEGO NARODZENIA W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 14.12.2017

Dnia 14 grudnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia”. Uczniowie klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się między innymi co to jest adwent, czym jest opłatek, jak powinna wyglądać wieczerza wigilijna, jakie są tradycyjne potrawy i skąd wzięły się zwyczaje takie jak ubieranie choinki. Podczas spotkania dzieci opowiadały o tradycjach i zwyczajach panujących w ich domach, a także o tym co dla nich jest najważniejsze podczas Świąt Bożego Narodzenia. 

czytaj dalej na temat: O TRADYCJACH I ZWYCZAJACH BOŻEGO NARODZENIA W NAGOSZEWIE

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 14.12.2017

Jak co roku Filia Biblioteczna w Jelonkach zorganizowała spotkania przedświąteczne z młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jelonkach, na których robiliśmy ozdoby świąteczne. Dnia 5 i 13 grudnia odbyły się spotkania z klasą IV, na których robiliśmy bombki i choinki z płatków kosmetycznych, które ozdobiliśmy kolorowymi perełkami. Natomiast dnia 12 i 13 grudnia spotkaliśmy się z klasą VI, aby wykonać stroiki świąteczne. 

czytaj dalej na temat: ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 252

W poprzednim miesiącu: 180

Wszystkich: 19379