Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

FERIE JUŻ ZA NAMI…

Utworzono dnia 26.01.2018

Ferie już za nami… W ciągu tych dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej młodzi czytelnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie. W czasie feryjnych spotkań był czas na twórcze prace plastyczne, nie zabrakło też zabaw ruchowych i integracyjnych. Jedzenie czekolady. przebijanie balonów, magiczne pudełko, gorący kapelusz czy taniec limbo to tylko niektóre z zabaw, które dostarczyły wiele radości i dobrego humoru. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną zabawę! Zapraszamy na kolejne zajęcia organizowane przez naszą Bibliotekę.

czytaj dalej na temat: FERIE JUŻ ZA NAMI…

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2017

Utworzono dnia 20.12.2017

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA OCZAMI DZIECI- SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 22.12.2017

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma różnorodnymi zwyczajami i tradycjami w naszych rodzinach. W związku ze zbliżającymi się świętami dnia 20 grudnia Filię Biblioteczną w Komorowie odwiedzili uczniowie klasy „0” wraz z Paniami Iwoną Spinek i Klaudią Kuzioła z Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie.

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA OCZAMI DZIECI- SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

O TRADYCJACH I ZWYCZAJACH BOŻEGO NARODZENIA W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 14.12.2017

Dnia 14 grudnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia”. Uczniowie klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się między innymi co to jest adwent, czym jest opłatek, jak powinna wyglądać wieczerza wigilijna, jakie są tradycyjne potrawy i skąd wzięły się zwyczaje takie jak ubieranie choinki. Podczas spotkania dzieci opowiadały o tradycjach i zwyczajach panujących w ich domach, a także o tym co dla nich jest najważniejsze podczas Świąt Bożego Narodzenia. 

czytaj dalej na temat: O TRADYCJACH I ZWYCZAJACH BOŻEGO NARODZENIA W NAGOSZEWIE

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 14.12.2017

Jak co roku Filia Biblioteczna w Jelonkach zorganizowała spotkania przedświąteczne z młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jelonkach, na których robiliśmy ozdoby świąteczne. Dnia 5 i 13 grudnia odbyły się spotkania z klasą IV, na których robiliśmy bombki i choinki z płatków kosmetycznych, które ozdobiliśmy kolorowymi perełkami. Natomiast dnia 12 i 13 grudnia spotkaliśmy się z klasą VI, aby wykonać stroiki świąteczne. 

czytaj dalej na temat: ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

SŁODKIE MIKOŁAJKI W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 06.12.2017

6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Jest to dzień, w którym wspominamy świętego Mikołaja- biskupa z Miry. Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie odbyło się spotkanie z uczniami klasy pierwszej z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy pierwszej oraz pani Joannie Piórkowskiej za mikołajkowe spotkanie i życzymy wielu prezentów pod choinką.

czytaj dalej na temat: SŁODKIE MIKOŁAJKI W NAGOSZEWIE

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 06.12.2017

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, dnia 5 grudnia 2017 r. korzystając z zaproszenia Pani Danuty Ugniewskiej – bibliotekarki szkolnej, oraz Pani Heleny Spinek –wychowawczyni klasy II, odbyło się „Mikołajkowe spotkanie z książką” w Publicznej Szkole Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy spotkania będą grzecznie oczekiwały odwiedzin Mikołaja, a każde z nich w nagrodę za swoje zachowanie otrzyma miły podarunek.

czytaj dalej na temat: MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W KOMOROWIE

WIECZÓR ANDRZEJKOWY W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 30.11.2017

29 listopada, w wieczór andrzejkowy, do Filii Bibliotecznej w Ugniewie przybyła grupa młodzieży by poznać ludowe zwyczaje oraz obrzędy związane z Andrzejkami. Dzięki takim spotkaniom kultywujemy tradycje i uwrażliwiamy młodzież na jej piękno.

czytaj dalej na temat: WIECZÓR ANDRZEJKOWY W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 04.12.2018, 15:35

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 91

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 245

W poprzednim miesiącu: 353

Wszystkich: 20723