Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 14.12.2017

Jak co roku Filia Biblioteczna w Jelonkach zorganizowała spotkania przedświąteczne z młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jelonkach, na których robiliśmy ozdoby świąteczne. Dnia 5 i 13 grudnia odbyły się spotkania z klasą IV, na których robiliśmy bombki i choinki z płatków kosmetycznych, które ozdobiliśmy kolorowymi perełkami. Natomiast dnia 12 i 13 grudnia spotkaliśmy się z klasą VI, aby wykonać stroiki świąteczne. 

czytaj dalej na temat: ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

SŁODKIE MIKOŁAJKI W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 06.12.2017

6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Jest to dzień, w którym wspominamy świętego Mikołaja- biskupa z Miry. Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie odbyło się spotkanie z uczniami klasy pierwszej z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy pierwszej oraz pani Joannie Piórkowskiej za mikołajkowe spotkanie i życzymy wielu prezentów pod choinką.

czytaj dalej na temat: SŁODKIE MIKOŁAJKI W NAGOSZEWIE

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 06.12.2017

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, dnia 5 grudnia 2017 r. korzystając z zaproszenia Pani Danuty Ugniewskiej – bibliotekarki szkolnej, oraz Pani Heleny Spinek –wychowawczyni klasy II, odbyło się „Mikołajkowe spotkanie z książką” w Publicznej Szkole Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy spotkania będą grzecznie oczekiwały odwiedzin Mikołaja, a każde z nich w nagrodę za swoje zachowanie otrzyma miły podarunek.

czytaj dalej na temat: MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W KOMOROWIE

WIECZÓR ANDRZEJKOWY W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 30.11.2017

29 listopada, w wieczór andrzejkowy, do Filii Bibliotecznej w Ugniewie przybyła grupa młodzieży by poznać ludowe zwyczaje oraz obrzędy związane z Andrzejkami. Dzięki takim spotkaniom kultywujemy tradycje i uwrażliwiamy młodzież na jej piękno.

czytaj dalej na temat: WIECZÓR ANDRZEJKOWY W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE - PODZIĘKOWANIE

Utworzono dnia 28.11.2017

Szanowni Państwo,

dobiegła końca I edycja ogólnopolskiej akcji „Przerwa na wspólne czytanie”, wspierająca ideę wspólnego czytania dzieci i dorosłych, organizowana przez Kinder Mleczną Kanapkę oraz Wydawnictwo Znak. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zebrała 994 głosy i uplasowała się na 71 miejscu spośród 999 zgłoszonych placówek. Otrzymaliśmy nagrodę II stopnia w postaci zestawu pięćdziesięciu książek dla dzieci o wartości 1250 złotych. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, które oddały głosy w konkursie i jednocześnie przyczyniły się do naszego wspólnego sukcesu.

Serdecznie dziękujemy!

                                                                                 Dyrektor i pracownicy

czytaj dalej na temat: PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE - PODZIĘKOWANIE

BAJKI MOJEJ BABUNI – KONKURS PLASTYCZNY W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 27.11.2017

W październiku 2017 roku Filia Biblioteczna w Ugniewie zorganizowała cykl spotkań z przedszkolakami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ugniewie. W trakcie spotkań dzieci wysłuchały takich bajek jak: Śpiąca królewna, Calineczka, Czerwony Kapturek oraz Brzydkie kaczątko i został ogłoszony konkurs plastyczny na najładniejszą ilustrację do wybranej bajki.

czytaj dalej na temat: BAJKI MOJEJ BABUNI – KONKURS PLASTYCZNY W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

Utworzono dnia 27.11.2017

W dniu 24 listopada 2017 roku Filia Biblioteczna w Jasienicy gościła uczniów klasy „0” ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jasienicy, którzy przybyli na spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECIOM?

Utworzono dnia 16.11.2017

Dnia 16 listopada 2017r. bibliotekarki Filii Bibliotecznej w Komorowie odwiedziły Publiczną Szkołę Podstawową im. rtm. Witolda Pileckiego w Kozikach. Spotkanie podzielone było na dwie części, pierwsza z klasami 1-3 oraz druga 4-7 wraz z rodzicami. Wizyta miała na celu uświadomienie, dlaczego czytanie jest tak ważne w dzisiejszych czasach oraz jak zachęcić dzieci do czytania.

czytaj dalej na temat: DLACZEGO WARTO CZYTAĆ DZIECIOM?

KONKURS PLASTYCZNY "POWSTANIE LISTOPADOWE W MOICH OCZACH"

Utworzono dnia 16.11.2017

Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka, dla uczczenia 187. Rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego oraz w związku z odsłonięciem odrestaurowanych pomników w Alei Powstania  Listopadowego na terenie koszar w Komorowie, ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół średnich, pod hasłem „Powstanie Listopadowe w moich oczach".

czytaj dalej na temat: KONKURS PLASTYCZNY "POWSTANIE LISTOPADOWE W MOICH OCZACH"

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 14.11.2017

Dnia 14 listopada 2017r. uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie. Pierwszoklasiści do Biblioteki przybyli z wychowawczynią Panią Joanną Piórkowską oraz uczniami klasy III.

czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA CZYTELNIKA W NAGOSZEWIE

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 141

W poprzednim miesiącu: 287

Wszystkich: 19555