Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

FERIE Z BIBLIOTEKĄ W KOMOROWIE – RELACJA

Utworzono dnia 28.02.2017

Filia Biblioteczna w Komorowie podczas ferii zimowych zorganizowała cykl zajęć dla dzieci. Odbywały się one w poniedziałki i środy. Było bardzo dużo zabawy, uśmiechu i pracy twórczej.  Spotkań odbyło się cztery, ale były to bardzo intensywne zajęcia, podczas których dzieci świetnie się bawiły i czuły niedosyt, upominając się o kolejne zajęcia. Tak więc do zobaczenia w wakacje! Dziękuję za przybycie, piękne prace plastyczne, które zdobią bibliotekę i super zabawę.

czytaj dalej na temat: FERIE Z BIBLIOTEKĄ W KOMOROWIE – RELACJA

„MIKOŁAJEK. NICZEGO SIĘ NIE BOJĘ” - ZAJĘCIA EDUKACYJNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 28.02.2017

Dnia 03.02.2017 roku w Filii Bibliotecznej w Jelonkach odbyła się pierwsza część zajęć edukacyjnych pt.: „Buty Mikołajka”, na podstawie opowiadania „Co za wstyd” z książki Gościnnego i Sempego „Mikołajek. Niczego się nie boję”. Zajęcia odbyły się w oparciu o materiały edukacyjne nadesłane z portalu internetowego czasdzieci.pl. 

Po przeprowadzonych zajęciach mogliśmy wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przez portal czasdzieci.pl. na najbardziej pomysłowe wykorzystanie starego buta. Prace zostały już wysłane i teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu. 

czytaj dalej na temat: „MIKOŁAJEK. NICZEGO SIĘ NIE BOJĘ” - ZAJĘCIA EDUKACYJNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI?–LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENCY

Utworzono dnia 07.02.2017

Dnia 3 lutego 2017 roku Filia Biblioteczna w Jasienicy zorganizowała dla uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jasienicy lekcję biblioteczną pt.: „Dlaczego warto czytać książki?, której celem było uświadomienie dzieciom pozytywnych wartości płynących z czytania książek oraz zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

czytaj dalej na temat: DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI?–LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENCY

OZDOBY ŚWIĄTECZNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 20.12.2016

Po raz kolejny w Filii Bibliotecznej w Jelonkach odbyły się przedświąteczne spotkania z uczniami z Zespołu Szkół Publicznych w Jelonkach. Celem spotkań były zajęcia plastyczne, podczas których wykonywano ozdoby Bożonarodzeniowe.

czytaj dalej na temat: OZDOBY ŚWIĄTECZNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

ŚWIĄTECZNY KLIMAT W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

Utworzono dnia 19.12.2016

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i szczególny czas dla nas wszystkich, dlatego też Filia Biblioteczna w Jasienicy chcąc wprowadzić czytelników w ten wspaniały klimat zorganizowała w dniach 14 i 16 grudnia 2016 roku lekcje biblioteczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jasienicy.

czytaj dalej na temat: ŚWIĄTECZNY KLIMAT W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

O HENRYKU SIENKIEWICZU W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

Utworzono dnia 15.12.2016

Dobiegający już końca rok 2016 jest rokiem, w którym przypada 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci wybitnego polskiego nowelisty, powieściopisarza i publicysty oraz laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury - Henryka Sienkiewicza. Dlatego też dnia 13 grudnia, w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Jasienicy, Filia Biblioteczna w Jasienicy przygotowała i zaprezentowała uczniom prezentację multimedialną dotyczącą tego twórcy.

czytaj dalej na temat: O HENRYKU SIENKIEWICZU W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

„ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEY’A” W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 14.12.2016

Zaczarowany świat Walta Disney'a” - tytuł konkursu plastycznego, który odbył się w Filii Bibliotecznej w Ugniewie. Walt Disney był jednym z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Był twórcą takich postaci jak Myszka Miki, pies Pluto czy Kaczor Donald. 

czytaj dalej na temat: „ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEY’A” W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 68

W tym miesiącu: 101

W poprzednim miesiącu: 369

Wszystkich: 17012