Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ZNAWCY BAJEK W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 11.04.2017

Dnia 11 kwietnia 2017 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie zawitali uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku. W tym dniu mieliśmy okazję przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu

czytaj dalej na temat: ZNAWCY BAJEK W NAGOSZEWIE

ŚWIĘTA WIELKANOCNE TUŻ, TUŻ…- LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

Utworzono dnia 11.04.2017

W dniu 7 kwietnia 2017 roku Filię Biblioteczną w Jasienicy odwiedziła klasa „0”, ze Szkoły Podstawowej im. Janusza  Korczaka w Jasienicy, która wraz ze swoją wychowawczynią przybyła na lekcję biblioteczną pt.: „Święta Wielkanocne tuż, tuż…”.

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTA WIELKANOCNE TUŻ, TUŻ…- LEKCJA BIBLIOTECZNA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Utworzono dnia 05.04.2017

Co roku, 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena obchodzone jest święto - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci, promowanie literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowanie najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Dlatego 3 kwietnia 2017rBibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie odwiedziły grupę przedszkolną w Przedszkolu Samorządowym w Komorowie. Było bajkowo i kolorowo!

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

WIOSENNIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

Utworzono dnia 23.03.2017

Tematem spotkania, które odbyło się wiosenną porą w dniu 22 marca 2017 roku, w Filii Bibliotecznej w Jasienicy była obecna pora roku, czyli wiosna. W tym dniu biblioteka gościła przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jasienicy, którzy na spotkanie przybyli razem ze swoją wychowawczynią.

czytaj dalej na temat: WIOSENNIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JASIENICY

POWITANIE WIOSNY W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 22.03.2017

W dniu 22.03.2017 roku Filię Biblioteczną w Jelonkach odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkół Publicznych w Jelonkach, aby wspólnie powitać wiosnę. Wiosna to pora roku, której  wszyscy  wyczekujemy z niecierpliwością. Każdy z nas czeka na cieplejsze i coraz dłuższe dni, na pąki na drzewach, czy na pierwsze kwiaty pojawiające się w ogródkach.

czytaj dalej na temat: POWITANIE WIOSNY W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

WARSZTATY DECOUPAGE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 16.03.2017

W piątek 10 marca w Bibliotece Publicznej w Ugniewie odbyły się warsztaty dekupażu, które poprowadziła pani Beata Kowalczyk. Na spotkanie do biblioteki przybyły mieszkanki Ugniewa, żeby zapoznać się z prostą ale zarazem piękną techniką zdobniczą, nazywaną też techniką serwetkową. Dekupaż, Decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać i o tej technice opowiedziała nam pani Beata.

czytaj dalej na temat: WARSZTATY DECOUPAGE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

KAROL MAY – SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 16.03.2017

W dniu 14 marca 2017 r. Filia Biblioteczna w Ugniewie zorganizowała spotkanie poświęcone życiu i twórczości Karola Maya, jednego z najpopularniejszych pisarzy w historii literatury niemieckiej, znanego głównie z powieści przygodowych o Dzikim Zachodzie tj. : „Winnetou”, „ Old Shatterhand”, „Skarb w Srebrnym Jeziorze”, „Kraina Niewolników”, „Czarny Mustang” i wiele innych.

czytaj dalej na temat: KAROL MAY – SPOTKANIE W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

FERIE ZIMOWE W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 28.02.2017

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie zaplanowała zajęcia feryjne tak, aby każde dziecko, bez względu na wiek, mogło spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób. Spotkania z dziećmi odbywały się cztery razy w tygodniu. We wtorki i czwartki- w Bibliotece, a w środy i piątki w Wiosce Internetowej w Nagoszewie. Dziecięce, uśmiechnięte twarze sprawiły, że wszyscy czuliśmy się szczęśliwi. Dziękujemy dzieciom za przybycie oraz miłą zabawę.

czytaj dalej na temat: FERIE ZIMOWE W NAGOSZEWIE

FERIE Z BIBLIOTEKĄ W KOMOROWIE – RELACJA

Utworzono dnia 28.02.2017

Filia Biblioteczna w Komorowie podczas ferii zimowych zorganizowała cykl zajęć dla dzieci. Odbywały się one w poniedziałki i środy. Było bardzo dużo zabawy, uśmiechu i pracy twórczej.  Spotkań odbyło się cztery, ale były to bardzo intensywne zajęcia, podczas których dzieci świetnie się bawiły i czuły niedosyt, upominając się o kolejne zajęcia. Tak więc do zobaczenia w wakacje! Dziękuję za przybycie, piękne prace plastyczne, które zdobią bibliotekę i super zabawę.

czytaj dalej na temat: FERIE Z BIBLIOTEKĄ W KOMOROWIE – RELACJA

„MIKOŁAJEK. NICZEGO SIĘ NIE BOJĘ” - ZAJĘCIA EDUKACYJNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 28.02.2017

Dnia 03.02.2017 roku w Filii Bibliotecznej w Jelonkach odbyła się pierwsza część zajęć edukacyjnych pt.: „Buty Mikołajka”, na podstawie opowiadania „Co za wstyd” z książki Gościnnego i Sempego „Mikołajek. Niczego się nie boję”. Zajęcia odbyły się w oparciu o materiały edukacyjne nadesłane z portalu internetowego czasdzieci.pl. 

Po przeprowadzonych zajęciach mogliśmy wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przez portal czasdzieci.pl. na najbardziej pomysłowe wykorzystanie starego buta. Prace zostały już wysłane i teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu. 

czytaj dalej na temat: „MIKOŁAJEK. NICZEGO SIĘ NIE BOJĘ” - ZAJĘCIA EDUKACYJNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 53

W tym miesiącu: 139

W poprzednim miesiącu: 283

Wszystkich: 17588