Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 22.03.2019

Wiosna to czas radosny, gdzie przyroda budzi się do życia, przylatują ptaki z ciepłych krajów, trawa zaczyna się zielenić, na drzewach pojawiają się pączki, w ogródkach pierwsze kwiaty, a słońce mocniej grzeje. Wszyscy po mroźnej i długiej zimie z niecierpliwością czekają na cieplejsze dni. Zwyczajem jest, że pierwszego dnia wiosny topimy Marzannę, która symbolizuje odchodzącą od nas zimę. W Pierwszy Dzień Wiosny Filię Biblioteczną w Jelonkach odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach. 

czytaj dalej na temat: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

O ZDROWYM ŻYWIENIU W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

Utworzono dnia 26.02.2019

21 lutego 2019r. Filię Biblioteczną w Ugniewie odwiedziły panie z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrowi Mazowieckiej - Pani Lidia Biernat oraz Pani Małgorzata Bielawska, która przeprowadziła wykład na temat „Żywienie ma znaczenie - zdrowe żywienie rodziny”.

czytaj dalej na temat: O ZDROWYM ŻYWIENIU W FILII BIBLIOTECZNEJ W UGNIEWIE

DZIEŃ KOTA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 19.02.2019

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, a w Filii Bibliotecznej w Jelonkach ten dzień obchodziliśmy dnia 18 lutego. W tym dniu bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach. Koty są ulubieńcami niemal wszystkich dzieci i dorosłych. Na zajęciach rozmawialiśmy jak opiekować się kotami, jak je karmić, czesać, kąpać czy obcinać pazurki.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ KOTA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 18.02.2019

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W poniedziałek, 18 lutego do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie przybyli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie by wspólnie świętować ten dzień. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w naszym życiu. Kot to miłe zwierzątko, nieodłączny towarzysz ludzi, bohater wielu utworów dla dzieci: wierszy, opowiadań, powieści i baśni.

czytaj dalej na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W NAGOSZEWIE

FERIE 2019 W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 13.02.2019

Czas wolny od zajęć lekcyjnych upływa bardzo szybko. Zanim się obejrzymy a już trzeba wracać do obowiązków szkolnych. Zgodnie ze zwyczajem Filia Biblioteczna w Komorowie zorganizowała zajęcia podczas ferii zimowych, które odbywały się we wtorki oraz czwartki.

czytaj dalej na temat: FERIE 2019 W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

FERIE ZIMOWE 2019 W NAGOSZEWIE

Utworzono dnia 08.02.2019

Ferie zimowe – czas odpoczynku od obowiązków szkolnych dobiegł końca, ale najważniejsze są miłe chwile. Z pewnością nie brakowało ich uczestnikom ferii w Bibliotece. Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie na okres zimowego odpoczynku przygotowała dla najmłodszych różnorodne zajęcia. Spotkania odbywały się w poniedziałki oraz środy i upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę.

czytaj dalej na temat: FERIE ZIMOWE 2019 W NAGOSZEWIE

PODZIĘKOWANIA PREZYDENTA RP ZA UDZIAŁ W AKCJI NARODOWEGO CZYTANIA

Utworzono dnia 30.01.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oficjalne podziękowanie za udział w akcji „Narodowego Czytania”. Wyrazem tego podziękowania jest okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia”, który stanowi miłą pamiątkę i na pewno wzbogaci księgozbiór biblioteki.

czytaj dalej na temat: PODZIĘKOWANIA PREZYDENTA RP ZA UDZIAŁ W AKCJI NARODOWEGO CZYTANIA

ZIMOWE ZAJĘCIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 30.01.2019

Dnia 22 stycznia 2019 roku Filia Biblioteczna w Jelonkach zaprosiła uczniów klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach. Tematem zajęć była obecna pora roku - zima. 

czytaj dalej na temat: ZIMOWE ZAJĘCIA W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

OZDOBY ŚWIĄTECZNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

Utworzono dnia 19.12.2018

    Adwent, to czas radosnego przygotowania do Narodzin Chrystusa. Kiedy nadejdzie Boże Narodzenie, wszyscy z niecierpliwością wyczekują pierwszej gwiazdki, aby zasiąść do uroczystej kolacji zwanej Wigilią, podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Najmłodsi, ale zapewne nie tylko czekają na Świętego Mikołaja, który przynosi prezenty.

czytaj dalej na temat: OZDOBY ŚWIĄTECZNE W FILII BIBLIOTECZNEJ W JELONKACH

JAK WAŻNE JEST DLA NAS CZYTANIE?

Utworzono dnia 19.12.2018

  13 grudnia Filię Biblioteczną w Komorowie odwiedzili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego w Komorowie. Klasa „0” oraz „IIb” wraz z wychowawczyniami Iwoną Spinek   i Wiolettą Kosińską przybyli do biblioteki w świetnych nastrojach. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Gminną Biblioteką Publiczną.

czytaj dalej na temat: JAK WAŻNE JEST DLA NAS CZYTANIE?

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 297

Wszystkich: 23606