Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„BIBLIOTECZNE WARIACJE NA WAKACJE” W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 17.08.2017
Czcionka:

     Filia Biblioteczna w Komorowie zorganizowała cykl zajęć wakacyjnych „Biblioteczne wariacje na wakacje”, które miały na celu rozwijanie wyobraźni małych użytkowników biblioteki oraz ich integrację poprzez zabawę. Wspólnie spędzony czas pozostanie na długo w pamięci uczestników,  będzie wesołym wspomnieniem na zbliżające się długie jesienne wieczory.

    Zajęcia odbywały się w każdą środę wakacji. W programie były prace plastyczne o różnej tematyce wykonywane ciekawymi technikami. Uczestnicy malowali farbami plakatowymi, ale zamiast pędzelków używali patyczków do uszu. Dzieci stworzyły również piękny napis „Biblioteczne wariacje na wakacje”, ozdabiając każdą literkę hasła. Napis ten był ozdobą biblioteki przez całe wakacje. Bardzo fajną pracą twórczą połączoną z zabawą było malowanie bańkami mydlanymi. Śmiechu było co niemiara, powstały bardzo ciekawe prace. Dzieci wykonywały wiele prac plastycznych: zrobiły ludzika z drucika kreatywnego i słomki do napojów, wachlarz-paw czy orgiami, kwiatki z bibuły oraz obrazki 3D z kartek papieru składanych w harmonijki i układane w płatki kwiatków oraz motylki. Uczestnicy zajęć wykazali się naprawdę dużą wyobraźnią i kreatywnością.

    Podczas „Bibliotecznych wariacji na wakacje” nie mogło zabraknąć gier i zabaw, również na świeżym powietrzu. Były kalambury, przebijanie balonów rzutką, wyścigi samochodzików-zabawek przymocowanych sznureczkiem do markera. Dużo emocji dostarczyła gra zespołowa piłką plażową, która polegała na przerzuceniu piłki na stronę przeciwnej drużyny, aby zdobyć punkt piłka musiała dotknąć podłogi. Nie zabrakło zabawy chustą animacyjną. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, której hasła musiały najpierw odnaleźć na półkach z książkami. Fajnie się bawiliśmy grając w grę planszową „Kocham Cię Polsko”, dzięki której dzieci dowiedziały się ciekawych informacji o Polsce. Gdy pogoda na to pozwoliła wyszliśmy na plac przed biblioteką i bawiliśmy się w poszukiwaczy skarbów. Trzeba było po odczytaniu mapy odnajdywać karteczki z zadaniami do wykonania, aby odnaleźć skarb pełen słodyczy. Odbyły się również wyścigi w przenoszeniu wody łyżką stołową.

      Po każdych zajęciach dzieci dostawały cukierki, a na ostatnich zostały obdarowane również naklejkami z sówkami oraz zakładkami do książek ze zdjęciami z wakacyjnych spotkań. Tegoroczne zajęcia wakacyjne w Filii Bibliotecznej w Komorowie upłynęły pod znakiem świetnej zabawy i pracy twórczej. Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci, spędzające wakacje w domu mogły wypełnić swój wolny czas kreatywną, przyjemną oraz wesołą zabawą. Wakacyjne zajęcia w bibliotece po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem. 

       Dziękuje bardzo dzieciom za uczestnictwo w zajęciach i spędzenie czasu wolnego z Filią Biblioteczna w Komorowie.

 

E.B.

„BIBLIOTECZNE WARIACJE NA WAKACJE” W FILII BIBLIOTECZNEJ W KOMOROWIE

Utworzono dnia 17.08.2017, 14:35

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 250

W poprzednim miesiącu: 180

Wszystkich: 19377